Hit enter to search

Informacje dla właścicieli

Zanim zapiszesz się na wizytę w Naszej Przychodni

Rezerwacja wizyt

W związku z dużą ilością Pacjentów oraz pracy, a także dbając o komfort naszych Klientów, w naszej przychodni jest obowiązkowa rejestracja na wizyty (z wyjątkiem przypadków zagrożenia życia). Obowiązkowa rejestracja ma na celu poprawić nie tylko komfort naszej pracy, ale również Państwa i Państwa podopiecznych w trakcie pobytu w przychodni. Zdarza się, że z przyczyn od nas niezależnych jakaś wizyta się przeciągnie poza wyznaczony czas. Oprócz regularnych wizyt często mamy pod opieką Pacjentów w trakcie hospitalizacji lub po zabiegach, którymi zajmujemy się w „wolnym czasie” między wizytami. Poza tym czekają na nas maile i telefony od Pacjentów w trakcie terapii, na które staramy się odpowiadać w możliwie najkrótszym czasie.

Przyjście bez umówionej wizyty

Pacjenci, którzy pojawią się w przychodni nie umówieni na termin, nie będą przyjmowani (z wyjątkiem przypadków zagrożenia życia).
Nieplanowany/nieumówiony pacjent nie tylko powoduje opóźnienia w wizycie pacjenta, który się zapisał, ale również wywołuje pośpiech, co wpływa na jakość naszej pracy.

Jak zapisać się na wizytę?

Prowadzimy wyłącznie telefoniczną rezerwację wizyt na konkretny termin i godzinę pod numerem telefonu 666 406 642. Podczas rozmowy będziemy pytać o gatunek i wiek zwierzęcia oraz cel wizyty. Te dane są niezbędne, abyśmy mogli dopasować najlepszy termin i porę na taką wizytę.

W związku z dynamicznym rozwojem naszej placówki oraz dużą ilością pacjentów chcielibyśmy poinformować o tym, że na termin do lek wet Magdaleny Chmielarz w obecnej chwili trzeba się umawiać z co najmniej 3-4 tygodniowym wyprzedzeniem.
Rozumiemy, że nie każdą sytuację da się zaplanować, a zwierzaki chorują niezależnie od dostępności lekarza. Ponieważ część rzeczy da się jednak zaplanować prosimy o wcześniejsze rezerwowanie wizyt profilaktycznych takich jak szczepienie, odrobaczanie oraz umawianie terminu wizyt kontrolnych w trakcie leczenia jak najwcześniej, najlepiej w dniu wizyty.
Oczywiście dokładamy wszelkich starań aby pacjenci w stanie nagłym lub w trakcie przewlekłego leczenia w miarę możliwości byli przyjmowani jak najszybciej.

Przygotowanie do wizyty oraz punktualność

Podczas rejestracji wizyty niezwykle istotny jest wywiad aby określić cel, przebieg oraz długość wizyty, a także przygotowanie do niego zwierzęcia.
W sytuacji braku przygotowania dietetycznego do badań oraz nie poinformowania o agresywnym kocie, wymagającym asysty lub dłuższej wizyty, pacjent nie będzie miał pobieranej krwi, badania ultrasonograficznego, obcinanych pazurków lub wykonywanych innych czynności, które są dla niego stresujące i na które nie pozwala. Koszty wizyty i tak mogą zostać naliczone ze względu na blokowanie terminu i utrudnianie pracy zespołu. W naszej przychodni kładziemy duży nacisk na komfort pacjentów podczas wizyty, u stresujących się kotów działamy powoli i delikatnie, dlatego takim pacjentom poświęcamy więcej czasu lub zalecamy przygotowanie farmakologicznie do wizyty środkami uspokajającymi.
Agresywne koty mogą zostać spremedykowane w celu wykonania niezbędnych badań tylko i wyłącznie jeśli pozwoli na to czas i warunki.

Jeżeli umawiają się Państwo na wizytę w konkretnym celu (np. szczepienie), a w międzyczasie zwierzę zachoruje lub w inny sposób zmieni się rodzaj planowanej wizyty, bardzo prosimy o wcześniejsze poinformowanie telefoniczne o tym fakcie.

Dokonujemy wszelkich starań, aby przyjmować wszystkich punktualnie, natomiast mogą zdarzyć się drobne przesunięcia związane są z sytuacjami nagłymi (stany zagrażające życiu przyjmowane poza kolejnością), pacjentami hospitalizowanymi lub potrzebami danego pacjenta (dlatego istotny jest wywiad przy rejestracji na wizytę).

Prosimy o nie spoźnianie się i o przychodzenie na czas (w przypadku pierwszych wizyt – 5 minut przed planowaną godziną). Spóźnienie może uniemożliwić nam wykonanie badań, jakie były planowane, niekiedy skutkuje brakiem możliwości przyjęcia spóźnionego pacjenta.

Zapisy na zabiegi

Planując zabieg u swojego zwierzęcia należy najpierw umówić się telefonicznie na termin wizyty lekarskiej. Nie umawiamy i nie przyjmujemy zwierząt na zabiegi bez wcześniejszej kwalifikacji do zabiegu. Wizyta przedzabiegowa jest niezmiernie istotna, gdyż pozwala ocenić, czy pacjent jest zdrowy. Wszystkie zwierzęta, nawet te młode, powinny zostać wcześniej zbadane ogólnie i osłuchane, aby wykryć nieprawidłowości. Zawsze zachęcamy do wykonania podstawowych badań krwi, nawet jeśli w badaniu ogólnym wszystko wydaje się być w porządku. Bardzo ważny jest również wywiad, więc na taką wizytę dobrze aby przyszedł ktoś, kto zwierzę zna i przebywa z nim na codzień. Zwierzęta starsze obowiązkowo powinny mieć zrobione rozszerzone badania krwi oraz ECHO serca.

Pacjenci z problemami zagrażającymi zdrowiu i życiu, na zlecenie lekarza prowadzącego kierowani są przed zabiegiem najpierw do odpowiedniego lekarza specjalisty oraz mają wykonywane badania dodatkowe: szczegółowe badanie krwi, badanie serca – EKG, ECHO, badania obrazowe – RTG, USG.

Zabiegi wykonujemy w czwartki oraz niektóre piątki. Przyjmujemy zwierzęta na planowaną operację w godzinach porannych, najczęściej między 7 a 8. Odbiór ma miejsce w godzinach popołudniowych lub wieczornych (dokładna godzina ustalana jest w dniu zabiegu).
Do domu wydajemy zwierzęta przytomne, z prawidłową temperaturą ciała, zabezpieczone przeciwbólowo oraz, jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań – po pierwszym posiłku.

pl_PLPolish
pl_PLPolish